Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska

Na Ziemi Łódzkiej spotkasz kilka ładnych skansenów. Nie są wielkie, za to bardzo klimatyczne. A ten pod Łęczycą dodatkowo jest ślicznie położony, z widokiem na wieże wiekowej, romańskiej kolegiaty w Tumie, wśród łan zbóż. Piękna sceneria, jak na starą drewnianą zabudowę. Skansen Łęczycka Zagroda Chłopska, bo o nim mowa, to oddział Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Istnieje całkiem niedługo, bo pomysł jego powstania zrodził się w 2009 roku, a otwarcie Zagrody nastąpiło w 2013 roku. Co ciekawe, ma tu jeszcze stanąć w ramach tego samego projektu rekonstrukcja grodu łęczyckiego. Niezły smaczek, chętnie kiedyś znów odwiedzimy to miejsce, bo bardzo lubimy takie stare, niezależnie czy oryginalne czy rekonstruowane obiekty, mówiące nam o życiu dawnym.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.