Schronisko Jagodna na Przełęczy Spalona

Schronisko Jagodna na Przełęczy Spalona

Schronisko PTTK "Jagodna" (811 m n.p.m.) leży w pobliżu Przełęczy Spalona, przy Autostradzie Sudeckiej, około 10 km od Bystrzycy Kłodzkiej i stanowi ważny ośrodek turystyczny Gór Bystrzyckich.

Schronisko Jagodna to drewniany obiekt, który powstał w 1896 roku, a w roku 1942 dobudowano werandę i w takim kształcie schronisko przetrwało do dzisiaj. Sprzed budynku roztacza się rozległa panorama Kotliny Kłodzkiej.

Dojazd do Schroniska

Przy schronisku znajduje się węzeł znakowanych szlaków turystycznych, biegnie tu m.in. czerwony Główny Szlak Sudecki. Można tu dojechać samochodem Autostradą Sudecką lub z Bystrzycy Kłodzkiej poprzez Starą i Nową Bystrzycę. Schronisko dysponuje noclegami w pokojach 2,3 i wieloosobowych w standardzie turystycznym, dostępne jest tu również pole namiotowe.

Schronisko PTTK "Jagodna"
Spalona 6, Bystrzyca Kłodzka
tel. 74/ 811-98-16
schronisko@jagodna.com
http://jagodna.com

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.