Sanktuarium Św. Jakuba w Lęborku

Początki powstania kościoła parafialnego Św. Jakuba w Lęborku datuje się na rok 1345. Po wprowadzeniu reformacji od roku 1535 przez ponad 100 lat kościół należał do protestantów. Katolicy wrócili tu po śmierci ostatniego z Gryfitów - Bogusława XIV. W XVII wieku uciekający z miasta Szwedzi spowodowali pożar, podczas którego kościół  znacznie ucierpiał.  XVIII wiek przyniósł więc kolejne etapy jego odbudowy. W 1818 roku kościół przeżył następne zniszczenia, dokonane tym razem przez silny huragan. Gruntowny remont świątyni w Lęborku rozpoczął się w 1917 roku, wówczas dobudowano południową kruchtę. Mimo zmian, należy on do najstarszych, a zarazem najcenniejszych zabytków w regionie, zachowanych w pierwotnym stylu. W 2010 roku kościół w Lęborku został ustanowiony diecezjalnym Sanktuarium Św. Jakuba. Przebiega tędy Droga Św. Jakuba. Niedaleko stoi Baszta Bluszczowa i Baszta nr 27.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.