Róża Wiatrów w Kluczach

Róża Wiatrów w Kluczach

Klucze to niewielka miejscowość na Jurze, znana i lubiana za sprawą Pustyni Błędowskiej, którą właśnie tutaj można podziwiać, z fajnie zagospodarowanych punktów widokowych. Jednym z nich jest niedawno powstała Róża Wiatrów - piękna, drewniana platforma wielkich rozmiarów, posadowiona w pobliżu ulicy Bolesławskiej. Stąd można spacerkiem około 1 km przejść przez utwardzoną drogę leśną na same piaski Polskiej Sahary. 

Róża Wiatrów jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu można też ją zwiedzać z małymi dziećmi, bo wózki dają świetnie radę. Sporo tu również piesków na spacerach, bo to urocze miejsce, na rodzinny piknik, odpoczynek od miasta i obcowanie z przyrodą. Na platformie są miejsca zadaszone, z ławeczkami. Stanęło też sporo tablic informacyjnych. Z platoformy można podziwiać rozległe piaski, ale też zejść na nie. Okolica została odchwaszczona i została roślinność cenna, charakterystyczna dla tego typu obszaru. Miejsce warte polecenia. Widać stąd drugi punkt widokowy w Kluczach - Czubatkę.

Róża Wiatrów
ul. Bolesławska, Klucze

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.