Retro Meleks - Podróż po Nałęczowie i Wąwolnicy

Retro Meleks w Nałęczowie to wyjątkowa atrakcja turystyczna okolicy. To podróż z przewodnikiem po Krainie Lessowych Wąwozów stylizowanym retro pojazdem. Stylowym "wehikułem czasu" pojedziesz do Nałęczowa na XIX-wieczną leczniczą kurację słońcem, klimatem oraz wodami żelazistymi. Po drodze nie zabraknie legend, anegdot i barwnych opowieści z życia dawnego kurortu, będącego "Letnią Stolicą Królestwa Polskiego". Ponadto podróżując meleksem odkryjesz położoną w dolinie rzeki Bystrej Wąwolnicę - dawne miasto królewskie, w którym król Kazimierz Wielki w XIV wieku wybudował zamek, a obecne wzgórze kościelne otoczył murami obronnymi. Posłuchasz ciekawych opowieści o znaczeniu tej okolicy, która stanowiła niegdyś ważną miejscowość w całej sieci dróg królewskich. A dodatkowo pospacerujesz po lessowych wąwozach oraz zaznasz rozrywki ze śpiewem przy ognisku. To "Zwiedzanie w dobrym stylu".
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.