Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu

Podziemna Trasa Nietoperzowa w Nowym Wiśniczu

Trasa Nietoperzowa w podziemiach zamku Nowy Wiśnicz otwarta została 21 lipca 2017 roku. Trasę wiodącą pod pięknym zamkiem, dawną posiadłością Kmitów i Lubomirskich, zwiedzać można z przewodnikiem, w grupach maksymalnie do 20 osób.

Wejścia do podziemi broni masywna krata. Schodzi się w dół po kamiennych i drewnianych schodach. Nazwa Podziemnej Trasy Nietoperzowej wzięła swą nazwę od zamieszkujących ją nietoperzy - nocków, gacków i podkowców. Te ostatnie mają pyszczek w kształcie podkówki, stąd ich nazwa.

W podziemiach zaaranżowano m.in.: izbę tortur z replikami narzędzi, którymi posługiwali się kaci. Ciekawostką jest też replika komory solnej, bliźniaczo podobnej do tych z kopalni w Bochni, jako, iż Lubomirscy prócz zamku w Nowym Wiśniczu posiadali też bocheńskie żupy solne.

Inne pomieszczenia to dawne piwnice winne oraz komory tzw. zimne, w których przechowywano żywność. Najniższym korytarzem są zamkowe stajnie o relatywnie wysokich kamiennych sklepieniach. W pomieszczeniach stajennych zachowały się pozostałości dawnej, najstarszej bo XVI-wiecznej bramy wjazdowej prowadzącej na zamek. Trasa przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci powyżej 6 lat.

Podziemna Trasa Nietoperzowa - Muzeum Ziemi Wiśnickiej
ul. Zamkowa 13, Nowy Wiśnicz
tel. 14/ 612-83-41
http://zamekwisnicz.pl
Bilety: normalny 5 zł, ulgowy 3 zł

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.