Park Zdrojowy w Długopolu Zdroju

Park Zdrojowy w Długopolu Zdroju

W niewielkim Długopolu-Zdroju, w Kotlinie Kłodzkiej jest piękny Park Zdrojowy, obecnie zrewitalizowany i unowocześniony. Są tu niewielkie stawy, z ciekawą wodną roślinnością, drewniane altany, mini skalne groty, fontanny. Centrum Uzdrowiska stanowi oczywiście Dom Zdrojowy czyli Pijalnia Wód.

Najciekawsza w parku jest drewniana konstrukcja - drewniane tarasy widokowe, platformy i schody. Owe drewniane pomosty ciągnące się wzdłuż sporej części parku stanowią zarazem połączenie górnej i dolnej jego części. Alejki sa szerokie i jest mnóstwo ławeczek, a drzewa i klomby dopełniają całości.

Może zaskoczyć urok i pustka tego miejsca, park jest bowiem położony na sporym obszarze, a spacerowicze i kuracjusze spacerują głównie wokół pawilonów sanatoryjnych.

Park Zdrojowy
ul. Leśna, ul. Zdrojowa, ul. Wolna, Długopole-Zdrój

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.