Park Miejski w Sosnowcu

Park Miejski w Sosnowcu

Park Miejski im. Jacka Kuronia w Sosnowcu, zwany też Parkiem Leśna, położony jest w dzielnicy Kazimierz Górniczy. W parku największą atrakcją jest Mini Zoo, w którym znajduje się wiele gatunków zwierząt i ptactwa: sarny, daniele, lamy, kozły, osły, kangur, strusie, emu czy kurki, papugi a także piękne pawie.

W parku mieszczą się dwa jeziora - Jezioro Leśna i Jezioro Smug oraz odnowiona muszla koncertowa, w której często organizowane są różne występy. Dla najmłodszych oprócz mini Zoo park przygotował wiele miejsc zabaw z huśtawkami i różnymi zjeżdżalniami.

W Parku wytyczono wiele ścieżek spacerowych i alejek, które zachęcają do spacerów wokół bardzo malowniczego Jeziora Leśna i nie tylko. W parku rośnie wiele gatunków drzew: klony, dęby, buki, graby, lipy oraz można spotkać wiele gatunków zwierząt, ptactwa i płazów. Na terenie parku znajdują się również ścieżki rowerowe, rolkowe i niedawno oddany Skate Park.

Park Miejski
ul. B. Jasieńskiego, Sosnowiec - Kazimierz Górniczy, 
www.parki.org.pl/parki-miejskie/park-lesna-sosnowiec-kazimierz-gorniczy

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.