Park Gródek w Jaworznie

Park Gródek w Jaworznie, czyli Arboretum Park Gródek Jaworzno, położony w dawnym kamieniołomie, na północ od centrum miasta, ostatnio robi prawdziwą furorę wśród turystów. Jeszcze parę lat temu nikt o tym miejscu nie słyszał, a dziś okrzyknięte jest jako polskie Malediwy czy śląska Chorwacja (śląska dlatego, że leży dziś w województwie śląskim, ale tak naprawdę te ziemie historycznie to bardziej Małopolska). Uroku temu miejscu odmówić nie można, ale skąd ten fenomen? My po raz pierwszy odwiedziliśmy kamieniołom Gródek w 2018 roku, w marcu, w moje 40. urodziny (z Amelią w brzuszku) i wtedy miejsce okazało się dla nas bardzo ciekawe i takie dzikie. Byliśmy sami i przeszliśmy z przyjemnością okoliczne ścieżki niemal cały kamieniołom dookoła. Generalnie wyglądało to bardzo podobnie jak teraz, tylko brakowało krętej kładki otoczonej wodą, z altankami (tak właściwie ona już była, tylko zalana wodą i częściowo pod lodem, altanek nie było). To właśnie ta kładka dziś tak przyciąga turystów i dodaje magii temu miejscu!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.