Pałac w Siemianowicach Śląskich

Czy wiesz, że Pałac w Siemianowicach Śląskich, stojący w Parku Miejskim tego górnośląskiego miasta, to jeden z największych pałaców w całej Polsce. Niegdyś przepiękna rezydencja niezwykle bogatej i wpływowej rodziny Henckel von Donnersmarck, z otaczającym parkiem i folwarkiem, potem wielka ruina bez dachu. Jeszcze trudniej uwierzyć, że ten upadły kolos udaje się dziś rewitalizować. Bliska była już tutaj wizja totalnej ruiny, ale na szczęście znalazły się osoby, którym leżało na sercu zachowanie cennego zabytku przeszłości miasta i regionu. Dziś można już tutaj przyjść na kawę i rzemieślnicze piwo z Browaru Pałacowego, wkrótce będą też dostępne inne fragmenty tego barokowo-klasycystycznego pałacu, z elementami eklektycznymi.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.