Pałac w Łubowicach

Pałac w Łubowicach powstał jako barokowa budowla w 1786 roku, a następnie został on przebudowany w stylu neogotyckim w 1860 roku. Niestety pałac nie przetrwał II wojny światowej, kiedy został bardzo mocno zniszczony i tak trwa do dziś w ruinie, choć trzeba przyznać, że w bardzo malowniczej. W przeszłości był to pałac Eichendorffów, urodził się tutaj w 1788 roku znany poeta romantyczny - Joseph von Eichendorff. Bardzo dobrze wykorzystano ten fakt dla popularyzacji samego pałacu, jak i całej wsi. Na pałacu widnieje wizerunek poety, a aleję drzew przy pałacu usłano tablicami z jego wierszami. Tablice stanęły też przy starym dębie, który ma 300 lat i rósł tutaj, zanim mały Joseph przyszedł na świat. Dziś nazywany jest Dębem Eichendorffa. W starej szkole przy pałacu powstała nawet izba pamięci poświęcona poecie.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.