Ostaniec w hotelu w Ogrodzieńcu

Ostaniec w hotelu w Ogrodzieńcu

W Ogrodzieńcu, a dokładniej w Podzamczu, spotkamy niemałą ciekawostkę - ostaniec wkomponowany w ściany hotelu. Hotel nosi nazwę "Poziom 511" i znajduje się około 300 metrów pieszo za pięknym zamkiem Ogrodzieniec w Podzamczu (drogą jest to około 1 km).

Wokół hotelu sterczy wiele pięknych, wapiennych ostańców. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bowiem to typowy krajobraz Jury. Ale jeden z wielkich ostańców wrasta dosłownie w ściany hotelu - jedna jego część widoczna jest na zewnątrz, reszta natomiast wewnątrz.

Będąc w recepcji zaskakuje nas więc niesamowity widok, który robi duże wrażenie! Skała sięga sufitu. To ciekawostka niespotykana nigdzie indziej. Stało się tak dlatego, że skała będąca pomnikiem przyrody nieożywionej nie mogła być w żaden sposób zniszczona ani przeniesiona.

Ostaniec w hotelu Poziom 511
ul. Bonerów, Podzamcze

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.