Ogród Botaniczny w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi powstał w 1929 roku, początkowo na terenie najstarszego łódzkiego parku - Parku Źródliska I, w miejscu, gdzie dzisiaj stoi Palmiarnia, która stanowi oddział Ogrodu Botanicznego. Łódzki Ogród Botaniczny w dzisiejszej formie powstał w 1967 roku, pomiędzy ulicami Konstantynowską, Krzemieniecką i Retkińską. Należy do największych w Polsce (67 ha) i ma charakter parkowo-leśny. Krajobraz urozmaica tu 12 sztucznie usypanych wzgórz obłożonych granitowymi, wapiennymi i piaskowcowymi blokami skalnymi. Najwyższe z nich znajdziesz w Alpinarium, a pozostałe zdobią Ogród Japoński, Arboretum i Florę Polską. Ponadto rozlewa się tu 18 zbiorników. Największy z nich leży w sercu Ogrodu, w dziale zieleni parkowej, Warto zatrzymać się tu na dłużej i podziwiać kwitnące kwiaty na oczku wodnym oraz pływające tu kaczki. Zbiornik graniczy z 800-metrowej długości sędziwą aleją lipową, koło której powstał też labirynt grabowy - fajne miejsce spacerów rodzinnych. W Ogrodzie Botanicznym w Łodzi rośnie kilka tysięcy gatunków roślin. Warto przechadzać się tu o każdej porze roku i obserwować zmiany zachodzące w świecie roślin. Latem zachwycają przeróżne barwy kwitnącego kwiecia, szczególnie przy głównej alei prowadzącej od wejścia do Ogrodu. Warto zajść również do ogrodu roślin jadalnych i leczniczych. Tutaj zachwycają późnym latem ogromne słoneczniki i dynie.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.