Muzeum Śląskie w Katowicach

Muzeum Śląskie zachwyca turystów w centrum Katowic, za słynnym Spodkiem. To nowoczesny, ciekawy i bardzo rozbudowany kompleks, który trudno poznać w czasie jednej wizyty. Siedziba Muzeum Śląskiego to teren dawnej kopalni Katowice, wspaniale zrewitalizowany i zaprojektowany na potrzeby Muzeum. Kompleks tworzą zabytkowe budynki pokopalniane, poprzetykane nowoczesnymi, przeszklonymi dziełami architektury, ładnie wkomponowanymi w te pierwsze. To świetny przykład rewitalizacji postindustrialnych obiektów na Śląsku. Oby więcej takich projektów i inicjatyw powstawało. Nad całością góruje oryginalna wieża wyciągowa dawnego Szybu Warszawa II. Nie tylko przypomina o górniczej przeszłości tego miejsca, ale sama w sobie stała się atrakcją turystyczną, bowiem w sezonie ciepłym jest udostępniona dla turystów i na wysokości 40 metrów oferuje taras widokowy z panoramą Strefy Kultury Katowice oraz wielu innych części tego miasta. Dodatkowym atutem jest tutaj zielone otoczenie czyli ogrody z wydzielonymi strefami - m.in. dla dzieci i częścią relaksacyjną, w której na każdego czekają hamaki i leżaki.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.