Muzeum Plenerowe Czarnego Dębu w Roszkowie

W niewielkim Roszkowie koło Krzyżanowic, na Ziemi Raciborskiej, warto zatrzymać się przy Muzeum Plenerowym Czarnego Dębu, który nie bez powodu powstał przy Polderze Buków. To sztuczny zbiornik przeciwpowodziowy Odry - teren zalewowy, który w okresie wyższych stanów rzeki wypełnia się wodą chroniąc przed powodzią tereny przyległe. I właśnie dlatego, tuż przy wałach polderu, wyeksponowano pień czarnego dębu. Właśnie na takich terenach zalewowych nad Odrą drzewa często są zalewane, niemal każdego roku. Takim gatunkom jak dęby, wierzby czy wiązy to nie przeszkadza i rosną nadal. Najbardziej odporne są właśnie dęby.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.