Muzeum Beskidzkie w Wiśle

Muzeum Beskidzkie im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle ma siedzibę na Rynku, w budynku klimatycznej, dawnej karczmy z końca XVIII wieku, a dokładniej z 1794 roku. Jest to budowla piętrowa o kamienno-ceglanych murach, powstała na rzucie prostokątnym, z późniejszymi dobudówkami. Pod częścią obiektu mieszczą się piwnice ze sklepieniami kamiennymi. Dawną karczmę nakrywa dach kryty gontem. Początek Muzeum sięga roku 1964 roku, a jego założycielem był Andrzej Podżorski - kierownik miejscowej szkoły, pasjonat góralskiej kultury, który stał się obecnie patronem placówki. Stałą ekspozycję tworzą tu trzy pomieszczenia obrazujące życie codzienne, tradycyjny strój i wnętrza izby mieszkalnej górali śląskich. W osobnej sali urządzane są wystawy czasowe. Prowadzi się tutaj warsztaty. Od 2010 roku dodatkową atrakcją jest zbudowana obok Muzeum Enklawa Budownictwa Drewnianego, w której można podziwiać kuźnię, chatę komornika, kolibę pasterską, pasiekę pszczelarską, a latem ponadto zielnik. Szczególną atrakcją jest tu kuźnia, w której na żywo poznaje się pracę kowala. W sezonie na terenie enklawy odbywają się imprezy kulturalne.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.