Latarnia morska w Kołobrzegu

Latarnia Morska to symbol Kołobrzegu, stoi w jego centralnej części, w pobliżu portu i ujścia Parsęty do Bałtyku. To obiekt widoczny niemal na wszystkich widokówkach. Wysoki na 26 metrów, a jej zasięg dochodzi do 16 Mm. Światło latarni widoczne jest prawie z 30 km. Latarnia w Kołobrzegu została zbudowana w 1947 roku, po tym, jak poprzednia została zniszczona w 1945 roku przez Niemców, w czasie działań wojennych. Nowa, dzisiejsza latarnia stanęła w miejscu nieco innym niż poprzednia, na platformie dawnego fortu Twierdzy Kołobrzeskiej - Ujście i stanowi niejako symbol zwycięstwa. Z budowli można podziwiać piękną panoramę okolicy, a także dowiedzieć się co nieco o historii latarń morskich. Działa tu również Muzeum Minerałów. Pod latarnią w Kołobrzegu wiedzie czerwony Szlak Nadmorski. Obiekty jest płatny.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.