Kościół Św. Wojciecha w Książu Wielkim

Kościół Św. Wojciecha w Książu Wielkim

Gotycki kościół Św. Wojciecha w Książu Wielkim w Małopolsce pochodzi z 1326 roku i znajduje się przy ul. Toporczyków. To świątynia murowana, z prezbiterium dwuprzęsłowym zamkniętym wielobocznie, z gotyckimi gzymsami.

Rozbudowywano ją w XVII wieku i na początku XX stulecia. Wewnątrz znajdują się: nawa szersza prostokątna, trójprzęsłowa, prezbiterium które zdobią stiuki z XVIII wieku, barokowe kaplice Matki Bożej Częstochowskiej i Św. Anny oraz ołtarze Św. Wojciecha z 1777 roku, Chrystusa Ukrzyżowanego z 1778 roku. 

W barokowym ołtarzu głównym, centralnie umieszczony jest słynący łaskami renesansowy obraz Matki Bożej Pocieszenia z XVI wieku nieznanego artysty, namalowany na trzech lipowych deskach. Madonna z Dzieciątkiem, ubrana jest w czepiec i czerwoną suknię oraz niebiesko-zielony płaszcz. Obraz zasłynął cudami w 1661 roku.

Kościół Św. Wojciecha
ul. Toporczyków 1, Książ Wielki

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.