Kościół Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu

Kościół Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu to stara, gotycka fara i zarazem jedyny zachowany w mieście zabytek sakralny z czasów średniowiecza. Budowla powstała w dwóch etapach, najpierw, w XIV wieku, w latach 1474-79 stanął korpus świątyni, natomiast prezbiterium z zakrystią, wewnętrzne sklepienie oraz szczyty korpusu dobudowano w XVI stuleciu. Jest to budowla murowana, oskarpowana, z trzema nawami i pięcioma przęsłami. W prezbiterium zachował się XVI-wieczny, renesansowy wystrój malarski, ufundowany przez starostę międzyrzeckiego. Inne elementy wystroju są znacznie młodsze - ołtarz główny, tabernakulum, chrzcielnica, relikwiarz oraz ołtarze boczne powstały w latach 60. XX wieku.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.