Kościół Seminaryjny w Warszawie

Kościół karmelicki Wniebowzięcia NMP i Św. Józefa Oblubieńca w Warszawie budowany był od 1643 roku przez około 100 lat. Nosił cechy stylu barokowego, a powstał na planie krzyża dla zakonu Karmelitów Bosych. Kościół stał na Krakowskim Przedmieściu, między pałacami: Koniecpolskich i Krasickich. Krasiccy swój pałac podarowali zakonowi i tak w 1639 roku powstała tu kaplica oraz rozpoczął działalność klasztor Karmelitów. Wszystkie kościelne ołtarze zaprojektował królewski architekt króla Władysława IV - Tylman z Gameren. Potop szwedzki zniszczył ową świątynię w 1655 roku i wkrótce rozpoczęła się budowa obecnego kościoła, która trwała aż do 1701 roku. W świątyni znajduje się obraz Matki Boskiej Różańcowej - podarowany Janowi Sobieskiemu przez papieża Innocenta X za zwycięstwo nad Turkami. W latach 1762-80 świątynia zyskała bardzo nowatorską, piękną klasycystyczną fasadę z piaskowca autorstwa Efraima Szregera, z dwoma piętrami kolumn, posągami Świętych oraz dzwonnicami w kształcie kadzideł. Na samym szczycie fasady umieszczono wielką blaszaną kulę, od której wzięło się powiedzenie spuchnąć jak karmelicka bania. Wokół niej wije się wąż z jabłkiem w pysku, przyciśnięty złocistym kielichem z hostią. Ta historyczna fasada zachowała się do dzisiaj, gdyż nie ucierpiała podczas II wojny światowej.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.