Kościół Królowej Polski w Ostrowie Wielkopolskim

Kościół NMP Królowej Polski to ciekawostka Ostrowa Wielkopolskiego i to co najmniej z trzech powodów. Powstał on dla ewangelików w 1778 roku, a od 1945 roku przeszedł w ręce katolików. Początkowo stanowił filię parafii Św. Stanisława, ale wkrótce utworzono tu samodzielną parafię NMP. Ciekawostką jest jednak fakt, że od lat 90-tych odbywają się tutaj również nabożeństwa dla ewangelików, tym samym świątynia służy dwóm wyznaniom, co nie zdarza się zbyt często. Nosi więc podwójne wezwanie kościół rzymskokatolicki Najświętszej Marii Panny Królowej Polski i ewangelicko-augsburski Świętej Trójcy.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.