Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich stoi już blisko 100 lat! Wznosi się przy trasie nr 911, nieco w oddaleniu od zabudowań i kiedyś tak samotnie stał w polu, odwiedzany tylko przy okazji świąt państwowych. Dzisiaj to miejsce jest popularne wśród mieszkańców i turystów, bo też zostało fajnie zagospodarowane. Pod Kopcem powstał niewielki plac zabaw oraz siłownia na powietrzu, jest też nieduży zielony labirynt i ścieżka spacerowo - rowerowa. Na miejscu, pod Kopcem, stanęła stacja zielona ładowarka, gdzie naładujesz telefon czy podreperujesz rower, za pomocą imbusów i innych podstawowych narzędzi dostępnych na miejscu. Sam Kopiec stanowi natomiast świetny punkt widokowy na rozległą okolicę, zobaczysz stąd m.in. wieże piekarskiej bazyliki, malowniczą wstęgę pól i zbiornik Kozłowa Góra. Przy świetnej widoczności widać góry, ale nie tylko Beskid Śląski, również Babią, a nawet Tatry!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.