Kolumna Maryjna w Międzylesiu

Kolumna Maryjna w Międzylesiu

Kolumna Maryjna w Międzylesiu to kolejna tego typu budowla małej architektury sakralnej w Kotlinie Kłodzkiej, w której dominują na rynkach Kolumny Maryjne bądź Kolumny Świętej Trójcy. Kolumna maryjna stojąca na międzyleskim Rynku pochodzi z XVII wieku, a dokładnie z roku 1698 roku. Jej fundatorem był Niemiec hrabia Von Altmann.

Kolumna Maryjna z Międzylesia zwieńczona jest tzw. głowicą toskańską. Na jej szczycie umieszczona została figura Matki Boskiej z Dzieciątkiem na ręku. Jest niezwykle podobna do Kolumny Maryjnej w Radkowie.

Kolumna ma wysokość kilku metrów. Znajduje się na cokole w kształcie krzyża greckiego. Poniżej figury Matki Boskiej znajdują się figury Świętych: Św. Benedykta, Św. Huberta, Św. Michała Archanioła i Św. Wacława.

Kolumna Maryjna
Rynek, Międzylesie

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.