Kaplica na wodzie w Ojcowie

Pod koniec XIX stulecia, w czasach zaborów, Ojców pełnił rolę miejscowości uzdrowiskowej, w której brakowało świątyni. Według legendy, w związku z zakazem cara Mikołaja II na jej budowę na ziemi ojcowskiej, postanowiono przerobić łazienki zdrojowe położone na rzece Prądnik. Jako, że zakaz brzmiał "na ojcowskiej ziemi", przekornie i na złość carowi, obiekt zlokalizowano na wodzie i tym samym nie złamano zakazu. W ten sposób powstała Kaplica na wodzie, ukończona w 1901 roku. Inicjatorem budowy był ówczesny dyrektor zakładu hydropatycznego - Stanisław Niedzielski, a wszystkie prace stolarskie wykonali miejscowi robotnicy, kapliczkę wieńczy ażurowa wieżyczka, pięknie odnowiona w 1996 roku. Nadal odprawiane są tutaj msze święte. Kaplica na Wodzie znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce. Warto zatrzymać się tutaj choć na chwilę zmierzając z Zamku Pieskowa Skała do Ojcowa, odwiedzając Ojcowski Park Narodowy.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.