Kampinoski Park Narodowy

Kampinoski Park Narodowy słynie z lasów i łosi. To prawdziwe królestwo przyrody, choć jego granice sąsiadują z zabudowaniami Warszawy. To jedyny obiekt tego typu w całym województwie mazowieckim. Został założony w 1959 r, a od 2000 roku jest wpisany na światową listę rezerwatów biosfery UNESCO. Od 2004 roku stanowi obszar ochrony przyrody "Natura 2000". Jest to drugi co do wielkości wśród polskich parków narodowych. Całkowita jego powierzchnia ma nieco ponad 38,500 ha, a powierzchnia ochrony ścisłej obejmuje 12 % terenu Parku. Bliskość stolicy zobowiązuje, rocznie Park odwiedza blisko 1,5 miliona turystów!
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.