Kalwaria w Kalwarii Zebrzydowskiej

W małopolskiej miejscowości o nazwie Kalwaria Zebrzydowska odwiedzić warto słynną w całej Polsce kalwarię - historyczną Drogę Bolesną z wytyczonymi dróżkami i kaplicami, będącą swoistą kopią świętego miejsca w Jerozolimie. Zebrzydowska kalwaria jest położona obok Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej i jest jego integralną częścią. Dróżki kalwaryjskie to około 6 km ścieżek wkomponowanych w piękny, beskidzki krajobraz, a przy nich stanęły barokowe i manierystyczne kapliczki. To nie tylko bardzo popularne miejsce pątnicze w Polsce, skłaniające do refleksji i modlitwy, ale też unikatowy, wspaniały kompleks krajobrazowo-architektoniczny, cenny w skali europejskiej. Dróżki kalwaryjskie w Kalwarii Zebrzydowskiej ulokowały się na stokach góry Lanckorońskiej (530 m n.p.m.) i góry Żar (527 m n.p.m.), 35 km od Krakowa i 14 km od Wadowic.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.