Dwór w Żytnie

Chcesz na chwilę przenieść się do XIX wieku? Spacerować po zabytkowym parku i podziwiać piękny dwór odwiedzany niegdyś przez elity? Niedaleko miejscowości Gidle, w województwie łódzkim, będziesz miał taką możliwość i przyjemność. Stoi tutaj urokliwy, pięknie odrestaurowany Dwór w Żytnie. To zabytek otoczony parkiem, wybudowany w 1819 roku. Przez całe XIX stulecie i początek XX tętnił on życiem. Był znanym ziemiańskim salonem, miejscem życia towarzyskiego ówczesnych elit. Gościli tu m.in. rodzina Gen. Andersa, znany malarz Jacek Malczewski czy Henryk Sienkiewicz. Po latach burzliwej historii obiekt kompleksowo odbudowano i dziś znów można podziwiać nie tylko jego otoczenie, ale i wnętrza.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.