Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej

Drewniany kościół w Kasinie Wielkiej to stoi naprzeciw nowego murowanego, przy drodze prowadzącej do Wiśniowej. Oba noszą wezwanie Św. Marii Magdaleny. Drewniany kościółek został wybudowany w 1624 roku, nieco później, bo w 1678 roku powstała wieża i część nawy i w tej formie świątynia stoi do dziś. Mimo remontów, widać na niej upływający czas, choć to piękny zabytek i warto tutaj podjechać będąc w okolicy. Kościółek leży na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.

Drewniany kościół Św. Marii Magdaleny to budowla jednonawowa, z gontowym dachem o konstrukcji zrębowej. Wieża główna również jest kryta gontem, zwieńcza ją barokowy hełm cebulasty z latarnią. Pośrodku budowli wznosi się mała wieża - tzw. sygnaturka, pokryta blachą miedzianą.

Wnętrze kościoła zdobi polichromia, w ołtarzu głównym znajdują się drewniane figury Św. Marii Magdaleny oraz apostołów Piotra i Pawła. Po bokach widnieją dwa ołtarze boczne. Na belce tęczowej wisi krucyfiks oraz wycięte z desek barokowe postaci Matki Bożej i Św. Jana.

Budowlę otacza murowany parkan z miejscowego kamienia, nakryty dwuspadowym daszkiem i gontem, a przed świątynią rosną stare drzewa stanowiące pomniki przyrody.

Kościół Św. Marii Magdaleny
Kasina Wielka 714, Mszana Dolna
Zwiedzanie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu, tel. 696-652-952
 
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.