Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu

Dolomity Sportowa Dolina w Bytomiu

Dolomity Sportowa Dolina, w skrócie DSD to całoroczny ośrodek narciarski położony na granicy Tarnowskich Gór i Bytomia. Przy głównej trasie pomiędzy tymi miastami znajdują się drogowskazy. Malownicza dolina przylega do rezerwatu leśnego Segiet oraz do "Wielkiego Kanionu" tarnogórskiego (stary kamieniołom), co zwiększa jej turystyczną atrakcyjność.

Atrakcje w DSD

Na terenie ośrodka znajdują się 3 trasy narciarskie, naśnieżane, oświetlone i z wyciągami oraz park zabaw zimowych dla dzieci z karuzelą do nauki jazdy na nartach. Dodatkowo w DSD prowadzone są szkolenia jazdy na nartach lub snowboardzie dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz grup zorganizowanych.

Miłośnicy szaleństwa na czterech kółkach znajdą tu zimowy tor dla quadów, zimowy Tor Saneczkowy, wypożyczalnię sprzętu sportowego (narty, snowboard, rowery). Ośrodek cały czas się rozwija. Obecnie powstał White Cross Superpark z licznymi przeszkodami o różnym poziomie trudności. W przyszłości ma to być największy "railowy" snowpark w Polsce.

Ale latem jest tu równie ciekawie. Wytyczono kilka tras rowerowych i szlaki widokowe. Dla dzieci powstało Mini Zoo, można też coś zjeść a nawet przenocować. Powstaje też Centrum Tenisowe z krytym i otwartym kortem oraz kręgielnią i squashem.

Dolomity Sportowa Dolina
ul. Blachówka 94, ​Sucha Góra, Bytom
tel. 515-616-444
biuro@dsd.pl
www.dsd.pl

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
Na mapie zaznaczyliśmy również turystyczne szlaki w górach np. Tatrach. W lewym górnym rogu znajdują się różne opcje jak wyszukiwarka, trasa czy zmiana widoczności punktów czy warstw.

Klikając na szlak możesz dowiedzieć się ile czasu zajmie jego przebycie, a także jak wygląda różnica wzniesień.
Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy przy pomocy prawego przyciski myszy lub korzystając z odpowienich ikon.