Cudowne źródełko w Koszęcinie

W Koszęcinie leżącym wśród lasów, a znanym głównie za sprawą Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, który ma tu swoją siedzibę, stoi nieco na uboczu śliczny drewniany kościół Św. Trójcy. Długa jest jego historia, bo pochodzi z 1724 roku, a wewnątrz odnaleźć można jeszcze elementy wyposażenia wcześniejszej świątyni stojącej w tym miejscu. Wokół kościoła roztacza się cmentarz, a całość okala mur, do którego przylega murowana kapliczka. Stanęła ona ponad źródełkiem, które uchodzi za cudowne. Wg miejscowej ludności ma ono moc uzdrawiającą, szczególnie w przypadku chorób oczu i skóry. Pochodzący z okolic ludowy poeta Juliusz Ligoń tak pisał w XIX wieku o tym źródełku: "W kapliczce jest studzienka, w niej wodziczka święta, uzdrawiająca ludzi, także i bydlęta". Wcześniej w miejscu murowanej kapliczki stały kolejno dwie drewniane. Tę późniejszą ufundowała w 1880 roku ówczesna właścicielka koszęcińskich dóbr - księżna Adelajda zu Hohenlohe-Ingelfingen.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.