Brama Twardowskiego w Złotym Potoku

Brama Twardowskiego w Złotym Potoku na Jurze to bardzo ciekawy, charakterystyczny i potężny ostaniec skalny z otworem przypominającym bramę. Mierzy aż 4 metry wysokości! To jeden z popularniejszych obiektów w Rezerwacie Parkowe i całym Złotym Potoku! Ostaniec ten, a raczej jego tajemniczy otwór związany jest, wg legendy, ze słynnym czarodziejem krakowskim - Panem Twardowskim, który niegdyś uciekał tędy na kogucie przed diabłem. Brama Twardowskiego swą nazwę zawdzięcza poecie Zygmuntowi Krasińskiemu, który spędzał w okolicy rodzinne wakacje i nadał miano wielu tutejszym obiektom. Tak się składa, że do dzisiaj jest to fantastyczne miejsce na rodzinną aktywność na świeżym powietrzu.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.