Bindaż w Kołobrzegu

Bindaż to charakterystyczny element architektury parkowej, głównie w parkach renesansowych i barokowych. Jest to rodzaj szpaleru, gdzie cień spacerującym zapewniają uformowane na półokrągłej kratownicy drzewa - graby lub lipy. We współczesnych parkach bindaże spotykane są niezwykle rzadko, a w Kołobrzegu właśnie odnaleźć można na ulicy Towarowej taki piękny, zabytkowy bindaż grabowy z XIX wieku. Ma on 130 metrów długości i w okresie międzywojennym nazywany był aleją miłości, bo stanowił idealne miejsce na randki zakochanych. Po wojnie nieco go zaniedbano, a obecnie jest ładnie zrewitalizowany. Po zmierzchu kołobrzeski bindaż  jest pięknie oświetlony. Jest to niewątpliwie rzadka atrakcja miejska, dlatego zdecydowanie warto tutaj zajrzeć, tym bardziej, że blisko stąd na molo.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.