Bazylika w Kołobrzegu

Bazylika Wniebowzięcia NMP w Kołobrzegu to przepiękna, ogromna, pięcionawowa konkatedra, wzniesiona w stylu gotyckim w XIV wieku, w miejscu dawnego kościoła Św. Mikołaja. Pierwszą mszę św., jeszcze na placu budowy, odprawiono tu już w 1321 roku. Przez lata kolegiata była rozbudowywana i upiększana. Od XVI wieku stała się świątynią protestancką. Trzykrotnie uległa zniszczeniu na skutek działań wojennych. Po II wojnie światowej były plany, by ruiny świątyni rozebrać, jednak w 1957 roku kołobrzeska świątynia mariacka wróciła do katolików i postanowiono ją odbudować. W latach 60. XX wieku w jej niewyremontowanej części, przez jakiś czas mieścił się magazyn Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dziś wspaniale zrewitalizowana konkatedra prezentuje się bardzo dobrze, jest cennym śladem przeszłości i ozdobą "starówki" Kołobrzegu. Robi kolosalne wrażenie i zdecydowanie warto wejść do jej nieco mrocznego wnętrza.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.