Baszta Jacek w Gdańsku

Baszta Jacek w Gdańsku to charakterystyczny element Starego Miasta Gdańska. Ta zabytkowa baszta pochodzi z około 1400 roku i znajduje się przy ulicy Pańskiej, w pobliżu Podwala Staromiejskiego, w ciągu średniowiecznych fortyfikacji Gdańska. Baszta pełniła funkcje obronne. Baszta Jacek to najwyższa ze średniowiecznych baszt tego miasta, zbudowana z cegły, na planie ośmioboku, z ośmioma kondygnacjami. Na każdej z nich znajdowały się stanowiska strzelnicze. Co do wymiarów gdańskiej Baszty Jacek, to wysokość wieży wynosi 36 m, zaś mury mają grubość 2,5 m w przyziemiu do 1,2 m w górnych partiach. Nazwę swą baszta otrzymała po wojnie a zawdzięcza ją Św. Jackowi Odrowążowi, który przysłużył się sprowadzeniu do Gdańska zakonu dominikanów.
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.