Barania Góra w Beskidzie Śląskim

Barania Góra (1220 m n.p.m.) to bardzo popularny szczyt Beskidu Śląskiego, górujący w jego południowo - wschodniej części, na obszarze miasta Wisła. Jest to drugi, po Skrzycznem (1257 m n.p.m.) pod względem wysokości szczyt tego pasma, chętnie odwiedzany przez turystów. Na zachodnich stokach Barania Góra skrywa obszar źródliskowy Wisły, to tutaj początek bierze królowa rzek polskich za sprawą potoków: Biała i Czarna Wisełka, które mają źródła na zachodnim stoku Baraniej i dalej wpływają do Jeziora Czerniańskiego. Obszar źródliskowy objęty jest ochroną w postaci rezerwatu "Barania Góra". 
Booking.com
Przesuwaj i przybliżaj mapę, by wgrać atrakcje z wybranego obszaru

Widzisz mapę noclegów serwisu rezerwacyjnego Booking.com

Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!
Pierniki

Wyszukiwarka atrakcji

Turystyczna mapa Polski

Na tej turystycznej mapie Polski zaznaczyliśmy miejscowości i atrakcje turystyczne, a także noclegi.
W lewym górnym rogu znajdziesz wyszukiwarkę miejsc oraz zaawansowane opcje wyszukiwania take jak filtry wg rodzajów czy ważności atrakcji turystycznej.

Markery pojawiają się stopniowo. Oznacza to, że jeżeli przesuniesz mapę to nowe ciekawe miejsca zostaną dograne zgodnie z aktywnym widokiem. Dodatkowo gdy bardziej przybliżysz mapę dograją się mniej popularne atrakcje.

Możesz również wyznaczyć sobie trasę dodając punkty tej trasy korzystając z opcji dostępnych po otwarciu informacji o atrakcji. Opisy wszystkich atrakcji dostępne są na naszej stronie Polskie Szlaki - polskie atrakcje.